Wydawcy – zgłaszajcie się do nas, prawników ;)

Właśnie otrzymałem kopię uzasadnienia (nie)sławnego wyroku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej z dnia 2 czerwca 2009r. (sygn. akt IX K 2011/08), której skan w pedeefie przedstawiam poniżej (przepraszam za jakość, ale to jedyne co na razie mam).

Komentarze na pewno się pojawią u VaGli i w innych miejscach, więc jak  – nie do końca zahaczająć o meritum – uwypuklam tylko bardzo istotny (hihi) fragment orzeczenia, w którym sąd nakłania wszystkich do korzystania z usług kancelarii. Przynajmniej jak tak rozumiem następujący passus: „oskarżeni podejmując decyzję o prowadzeniu portalu w tej formie nie zasięgnęli informacji o ciążących na nich obowiązkach prawnych z tytułu takiej działności gospodarczej, nie zasięgneli w tym względzie porady prawnej (…) dlatego zdaniem sądu ewentulany błąd oskarżonych co do nieświadomości bezprawności ich czynu (…) był nieusprawiedliwiony.

Przy okazji pojawia się pytanie – czy teraz różni wydawcy portali internetowych będą dochodzili od swoich prawników odszkodowania za porady, jeśli ci ostatni nie nakazali im bezwzględnego zarejestrowania tychże;)

Uzasdnienie wyroku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej z dnia 2 czerwca 2009r.

« »