Sto lat VaGla!

Serwis VaGla.pl, który raczej wszyscy odwiedzający mój blog znają obchodzi właśnie dwunastolecie istnienia. Z tej okazji zamieszono okolicznościowy wpis, podsumowujący ubiegły rok, a dodatkowo zaprezentowano kilka komentarzy video. Ja też postanowiłem się jakoś wypowiedzieć i choć ostatecznie nie przybrało to takiego efektu jak zamierzałem, to jednak coś tam zmajtrowałem. Mało tego to coś przyczyniło się też do wzbogacenia niniejszego bloga.

Nie będę już w tym miejscu wstawiał dodatkowych peanów na cześć Vagli, myślę, że to co już mu napisałem plus krótki komentarz pod wspominanym wpisem plus wreszcie to co widać poniżej jest wystaczajace. Może dodam tylko raz jeszcze – nie wiem jak VaGla to robi, kiedy znajduje czas na przuszkanie wszystkich tych serwisów, artykułów, na napisanie swoich, na czytanie komentarzy, na wymianę komentarzy, na wymianę maili, na tworzenie filmików itp. itd. Czasem wręcz zaczynam się zastanawiać, czy to nei jest jakaś ściema i czy to tak naprawdę nie jest jakaś dobrze działająca agencja, zatrudniająca ze dwadzieścia osób, albo że VaGla nie jest człowiekiem (w sumie sam podpisuje się jako android?). Tak czy inaczej powiedziałem kiedyś i tutaj oficjalnie chcę to powtórzyć, że jak powstanie jakieś OPP VaGla albo w inny sposób trzeba będzie łożyć na utrzymanie tego serwisu to z pewnością się będę do tego przyczyniał.

No dobrze, ale do rzeczy. Otóż, jeśli ktoś wspomnianą notatkę jubileuszową sobie poczytał, to wie, że na tę okazję stworzyłem taki sobie limeryk. Limeryk ten posłałem jako wideo, ale ostatecznie został zamieszony w wersji zwykłej, tekstowej. Dlatego pomyślałem, że zamieszczę to video u siebie, tym samym rozpoczynając nową erę w historii tego bloga, a więc że pojawi się pierwszy filmik. Czy pójdą za nim następne? – nie wiem, ale jak to mówią, pierwsze koty za płoty.


Limeryk dla VaGli from Grzegorz Pacek on Vimeo

Filmik nie jest jakiś pasjonujący, niemniej twórczość w pełni własna, za wyjątkiem muzyki. To co słychać w tle to bowiem utwór pt. „When Waves Trying to Catch a Marvel” autorstwa Antony’ego Raijekov’a (http://tony.cult.bg). Kawałek pochodzi z płyty (?) „See U”, udostępnionej na licencji Uznanie Autorstwa (Attribution) Creative Commons (śiągnij z jamendo.

« »