Prezentacje o domenach internetowych

Sezon akademicki jeszcze się nie rozpoczął, więc na stronach kół naukowych, o których kilkakrotnie pisałem, niewiele się dzieje (a właściwie nie dzieje się praktycznie nic, choć na wszystkie nie zajrzałem, do czego z góry się przyznaje – jak jest inaczej proszę prostować w komentarzach). Dostałem jednak informację od jednego z członków tych kół o zamieszczeniu nowych materiałów, a że są ciekawe, to wspominam o tym.

Otóż, napisał do mnie Ryszard Frelek, prezes Koła Naukowego Własności Intelektualnej przy UKSW, że jak pisałem o ich stronie, to „wyraziłem nadzieję, że będą zamieszczać materiały w przyszłości”. Taką rzeczywiście nadzieję miałem i co lepsze, materiały rzeczywiście się pojawiły.

Chodzi dokładnie o materiały po konferencji zorganizowanej przez Koło, pn. „Domeny internetowe a pr@wa osób trzecich”. Konferencja była w sumie dość dawno, a i materiały chyba zostały dość dawno na stronie zamieszczone, ale ja nie uważnie śledziłem aktualizacje, a skoro Prezes Koła miał dość spory poślizg by mnie o tym zawiadomić, to chyba i ja mogę ze znacznym opóźnieniem o tym pisać;)

Tak czy inaczej na podstronie z materiałami umieszczono 5 prezentacji (w formacie .ppt), jeden tekst z tezami wykładu (format .doc) oraz sprawozdanie z konferencji. Ogólnie bardzo fajnie przygotowane, więc można sobie pooglądać (i częściowo poczytać). Nieaktywne są tylko materiały przygotowane przez prof. Błeszyńskiego oraz Vaglę (przy obu jest adnotacja „niedługo”, ale to niedługo już trochę trwa, więc coraz mniejsze szanse, że się to pojawi. Tym bardziej że obaj są ostatnio bardzo zajęci, nawet jak te zajęcia są niezbyt ambitne – jak na przykładzie Vagli, który niezmordowanie, na razie, tłumaczy swoim gościom na stronie, żeby czytali ustawy przed wrzucaniem komentarzy😉

Poniżej lista dostępnych materiałów:

„Nazwy domen internetowych – wprowadzenie oraz podstawowe zagadnienia prawne.”
Artur Piechocki – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

„Domeny internetowe w świetle przepisów prawa polskiego oraz unijnego o ochronie znaków towarowych.”
Dyrektor Marta Czyż – Dyrektor Departamentu Badań Znaków Towarowych Urzędu Patentowego RP

„Pierwotne i pochodne nabycie praw do domeny internetowej”
mec. Włodzimierz Głowacki – Arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT

„Jurysdykcja i właściwość prawa w sporach o domeny internetowe”
dr Marek Świerczyński – WPiA UKSW

„Aspekt administracyjno-prawny domen internetowych”
dr Krzysztof Wąsowski – WPiA UW

„Domeny europejskie .eu – pierwsze doświadczenia”
Marta Bala – Kancelaria Prawno-Patentowa Kondrat

Sprawozdanie z konferencji naukowej „Domeny internetowe a prawa osób trzecich”
Ewa Seretem

« »