Prawa autorskie do trasy maratonu

<

Dziś prawdziwy smaczek. Nigdzie dotąd niepublikowane uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego w Tarnowie z dnia 20 grudnia 2007r., w sprawie oznaczonej sygn. akt I C 238/06. Instancja może nie porażająca, ale nieczęsto zdarzają się orzeczenia oceniające, czy trasa (bieg) maratonu może stanowić utwór w rozumieniu prawa autorskiego.

Sprawa była opisywana w prasie (ot choćby na stronach Gazety.pl. Wzmianki pojawiały się też w innych serwisach, np. (oczywiście) u VaGli, gdzie polecam nie tylko komentarz samego Autora przywołąnego serwisu, ale też i ciekawe uwagi w tym samym wpisie K. Siewicza (mimo że nie była znana jeszcze treść uzasdnienia). Polecam te wpisy także dlatego, że z różnych względów wolałbym się powstrzymać na razie od komentowania orzeczenia, które (jakkolwiek wydane przez tylko okręgowy) jest dość ważne, już wywołało sporo komentarzy, a – mam nadzieję – po tym wpisie wywoła więcej. Zresztą jego lektura nie pozostawia obojętnym;)

Życzę więc miłej lektury, z jedną prośbą, jak ktoś będzie cytował, czy zamieszczał u siebie (gdziekolwiek), to proszę o wskazanie mojej strony jako źródła;)

Usasadnienie SO Tarnów z dnia 20 grudnia 2007r., sygn. akt I C 238/06

« »