Koła naukowe w sieci – cd.

Jakiś czas temu, chyba z pół roku temu, zrobiłem sobie wycieczkę po sieci w poszukiwaniu studenckich kół naukowych, zajmujących się problematyką prawa własności intelektualnej/ prawa nowych technologii/ prawa komputerowego itp. itd. Rezultaty można sobie obejrzeć tutaj. Teraz zrobiłem małe uzupełnienie…

Trafiłem bowiem przypadkiem na stronę Studenckiego Koła Naukowego Prawa Nowych Technologii, działającego w Wyższej Szkole Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni. Nie będę już robił, jak poprzednio, żadnych hierarchii, po prostu pokazuję obraz strony i podaję linka. Pokrótce tylko wspomnę, że strona nie jest jeszcze w pełni gotowa (brak publikacji, dokumentów), natomiast ciekawie przedstawia się działalność koła, w zakresie warsztatów, które mają prowadzić członkowie koła i zaproszeni goście (nie ma tylko terminów).

Przy okazji, okazało się, że jeden z członków ww. koła, niejaki p. Tomasz M. Klecor, prowadzi też jeszcze jedną prywatną stronę, pt. pingwinarium. Wbrew jednak nazwie, znaleźć tam można nie tylko tematykę poświęconą Linuxowi, ale też właśnie sprawom związanym z prawem IP. Ta cześć mnie oczywiście najbardziej interesuję i przyznam, że jest bardzo fajnie robiona. Wpisy są treściwe, dość spore, i podają nie tylko suche fakty, ale też rozważania autora. Sie fajnie czyta sie.

Znalazłem też jeszcze jedną stronę, wcześniej nie prezentowaną tu, prowadzoną przezStudenckie Koło Naukowe – Blok Prawa Komputerowego (Blok, a nie blog, żeby ktoś nie myślał, że się pomyliłem;). Wstyd się chyba przyznać, że wcześniej nie dałem namiaru na tę stronę, bo koło ma dość długą tradycję, jak podaje – „powstało 2 sierpnia 2002 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii przy Katedrze Prawa Konstytucyjnego” Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci z Wrocławia mają dobre zaplecze w postaci patrona honorowego – Prof. dr hab. Jacka Gołaczyńskiego oraz prowadzonego przez niego Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, stąd działalność koła skupia się głównie wokół współpracy z CBKE. Warto zaglądnąć na stronęe-publikacje,gdzie kilka ciekawych pozycji, w tym nawet jedna praca magisterska.

Na koniec tylko krótki powrót na “mój” UJ. Ostatnio pisałem, że TBSP podupadło na całego, nie mówiąc o sekcji IP. Od tamtego czasu troszkę się poprawiło, bo Sekcja Prawa Własności Intelektualnej jest już uwidoczniona na stronach koła , z Kubą jako przewodniczącym (pozdrawiam serdecznie).

« »