Do poczytania (IPP TBSP UJ)

Kryzys światowy ma u mnie ten skutek, że jak zawsze narzekam na brak czasu, biorąc sobie dodatkowe zajęcia, to teraz kryzysowo czasu nie mam już prawie w ogóle. Dlatego bardziej dla zaznaczenia obecności, niż z jakiejś nadzwyczajnej potrzeby i ważności wpisu odsyłam to strony TBSP UJ i wydawanego przez owo koło naukowe Internetowego Przeglądu Prawniczego.

Już jakiś czas temu dostałem informację o ukazaniu się pierwszego numeru tego e-wydawnictwa, ale nie było kiedy o tym wspomnieć. A jako że (sam niegdyś studentem będąc) zawsze popieram, wychwalam i propaguję wszelkie studenckie inicjatywy (KLIK, KLIK i KLIK), tak też i tym razem polecam gorąco zajrzenie do tego (darmowego) czasopisma.

A znajdziemy w nim 8 artykułów, napisanych przez (niestety) nie znanych mi bliżej studentów (jak zakładam) i to pewnie studentów UJ (to też domysł). Myślę zresztą, że warto zrobić jakiś krótki opis autorów w następnych wydaniach, broń Boże nie dla lansu, ale po prostu miło jest coś wiedzieć o kimś, kogo się czyta.

A same artykuły? Hmm, generalnie jak to prace studenckie, czasem zbyt śmiałe, czasem zbyt pobieżne, czasem zdarzają się jakieś błędy, ale moim zdaniem poziom tego numeru i poszczególnych artykułów jest bardzo fajny i naprawdę nie zmarnuje się czasu poświęcając im uwagę. Z oczywistych zaś względów szczególnie polecam dwa opracowania. Jeden to glosa do postanowienia SN z dnia 26 lipca 2007r., IV KK 174/07 (prasa w Internecie) autorstwa Bohdana Widły, drugi zaś to praca pt. „Przedmiot i podmiot prawa do wizerunku”, przygotowana przez Adama Pązika.

Życzę więc miłej lektury, a Autorom dalszych sukcesów i publikacji, zaś Redakcji – dalszych e-numerów.

« »